7 powodów, dla których warto zrobić sukcesję w firmie

By: Kancelaria Lexa 13 października 2017 no comments

7 powodów, dla których warto zrobić sukcesję w firmie

Jako przedsmak szkolenia: „Jak prowadzić biznes? – czyli o sukcesji, restrukturyzacji i optymalizacji”, nasz prelegent, Bartłomiej Toporek opowiada o 7 powodach, dla których warto zrealizować sukcesję w firmie:

  1. Oszczędności podatkowe – mechanizm procesu sukcesji w aspekcie oszczędności podatkowej.
  2. Plan awaryjny – dzięki czemu w przypadku nagłej śmierci właściciela lub członka rodziny można zabezpieczyć funkcjonowanie firmy rodzinnej na każdym etapie realizacji sukcesji.
  3. Przekształcenie – ewentualne przekształcenie obecnej formy prawnej firmy w formę prawną, która zapewnia osiągnięcie wszystkich celów i efektów procesu sukcesji, przy zachowaniu ciągłości działalności z punktu widzenia biznesowego, prawnego i podatkowego dotychczas prowadzonej firmy.
  4. Adaptacja rozwiązań – przystosowanie prawno i podatkowe firmy do funkcjonowania w ramach nowej formy prawnej i wdrożenie mechanizmów oszczędności podatkowych.
  5. Bezpieczeństwo i rozwój – aktualizacja testamentów właściciela lub właścicieli firm poprzez uwzględnienie nowej struktury prawnej firmy oraz wdrażanie planu sukcesywnego zarządzania firmą rodzinną.
  6. Wsparcie – bieżące wsparcie w sprawach prawnych i podatkowych mające na celu zapewnienie stabilnego i dynamicznego rozwoju firmy rodzinnej.
  7. Spokój – spokojne prowadzenie firmy wiedząc, że przyszłość i rozwój są zapewnione i żadna z sytuacji nie będzie zaskoczeniem.

Bartłomiej Toporek, certyfikowany trener i psycholog biznesu, członek Towarzystwa Trenerów Biznesu.

Przetłumacz stronę