OPIS PRZYPADKÓW

Czy masz podobną sprawę?

Zgłoś ją nam – Napisz do nas

formularz kontaktowy

Twoja sprawa jest dla nas ważna

Napisz do nas

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Kancelaria Prawna LEXA Sp. z o.o. z siedzibą w ul. Moniuszki 18/4, 31-523 Kraków, NIP 9452142973, KRS 0000357242, REGON 12123968700000 zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późn. zm.) w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie za pomocą formularza.

ODSZKODOWANIA OSOBOWE

1)

480.000 PLN za śmierć ojca i głowy rodziny w wypadku samochodowym

Historia: Dnia 17 stycznia 2013 roku rodzina Pana Mirosław K. w jednej chwili straciła ojca, męża, głowę rodziny. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na przejściu dla pieszych. Pan Mirosław nie miał szans najpierw zauważyć a potem uciec przed pędzącym BMW kierowanym przez 23- letniego Marcina J. znajdującego się pod wpływem środków odurzających. Śmierć poniósł na miejscu.

W wyniku przemyślanych działań naszych specjalistów, przed Sądem, Pani Anna K. wdowa po zmarłym otrzymała 480. 000 zł zadośćuczynienia za śmierć ukochanego męża.

2)

160.000 PLN odszkodowania przyznanego przez Sąd, w sytuacji odmowy wypłaty zadośćuczynienia przez ubezpieczyciela

Historia: Kasia była radosną nastolatką, za 3 miesiące czekała ją matura, marzyła żeby pójść na medycynę. Z końcem lutego 2014 roku brała udział w imprezie urodzinowej koleżanki. Było zimno, nieprzyjemnie, droga do domu daleka, uległa naciskom kolegów i dała namówić się na powrót do domu samochodem jednego z nich. Samochód prowadzony jak się potem okazało przez 19- latka, świeżo upieczonego kierowcę w wyniku niedopasowania prędkości do panujących warunków, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kasia była reanimowana przez godzinę, zmarła w karetce. Ubezpieczyciel zaproponował rodzicom i dwóm siostrom Kasi wypłatę zadośćuczynienia po 5. 000 zł każdemu z nich. Rodzina Kasia zwróciła się do nas o pomoc.

Nasi specjaliści wystąpili z w imieniu Rodziny zmarłej z powództwem przeciwko Ubezpieczycielowi. Dzięki temu Rodzina Kasi otrzymała przed Sądem zadośćuczynienie w wysokości po 40. 000 zł przyznanemu każdemu z nich, tj. łącznie 160. 000 zł.

3)

220.000 PLN zadośćuczynienia po 8 latach od tragicznego wypadku

Historia: 14- letni Grzegorz w czerwcu 2009 roku bawiąc się z kolegą wspiął się na słup energii elektrycznej, w wyniku czego został porażony prądem i spadł z wysokości 7 metrów. Zginął na miejscu. Rodzice chłopca wystąpili przeciwko spółce energetycznej z roszczeniem o zadośćuczynienie. Pozwany przed sądem bronił się tym, że słup energetyczny był sprawny,  a wokół niego nie było ogrodzenia, gdyż takie zabezpieczenie nie jest wymagane. Na urządzeniu widniało ponadto ostrzeżenie – „Nie dotykać, niebezpieczeństwo”.

Po 8- letniej batalii sądowej, Sąd Apelacyjny w Gdańsku przyjął w całości stanowisko naszych specjalistów  uznając odpowiedzialność zakładu energetycznego na zasadzie art. 435 kc.  Rodzice chłopca otrzymali 220.000 zł zadośćuczynienia.

4)

ponad 1 mln PLN odszkodowania i renta 8.500 PLN miesięcznie dla potrąconych, wymagających opieki i rehabilitacji  przez samochód matki i dziecka

Historia: To było niedzielne popołudnie w Tarnowie. Matka z dzieckiem wracając z placu zabaw do domu zostały potrącone na przejściu dla pieszych przez rozpędzone Audi. W stanie krytycznym trafiły do szpitala. W obydwu przypadkach stwierdzono liczne urazy narządów wewnętrznych, złamania i urazy kości.  Na skutek wypadku dziecko doznało uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, którego wynikiem był niedowład czterech kończyn oraz niewydolność oddechowa. Matka z kolei po amputacji lewej kończyny wylądowała na wózku inwalidzkim. W jednym momencie, stały się osobami niepełnosprawnymi wymagającymi stałego leczenia i rehabilitacji oraz opieki. Ujemne następstwa wypadku będą odczuwać do końca sowich dni. Propozycja Ubezpieczyciela: po 150.00 zł odszkodowania i renta w wysokości odpowiednio 2.000 zł i 3.500 zł. Sprawa trafiła do sądu.

Dzięki naszym specjalistom  poszkodowane ostatecznie wywalczyły  gigantyczne odszkodowanie w łącznej wysokości ponad 1 mln zł oraz rentę w łącznej miesięcznej wysokości 8.500 zł.

5)

25.000 PLN zamiast przyznanych 4.000 PLN za upadek na śliskim i nierównym chodniku

Historia: Daria Z. szła z domu do pracy. Był to początek wiosny i większość chodników jeszcze pokrywał śnieg. I choć Daria bardzo uważał jak idzie to nie mogła przewidzieć, że pod białym puchem znajduje się oblodzona płytka chodnika, o którą niefortunnie się potknie. W wyniku upadku złamała obojczyk i potłukła kolana. Ubezpieczyciel Gminy, do której obowiązków należało odśnieżanie tego kawałka chodnika, przyznał Darii 4.000 zł odszkodowania. Daria za namową koleżanki, która poinformowała ją, że w podobnej sprawie Nasi specjaliści, pomogli jej mamie uzyskać wyższe odszkodowanie, powierzyła nam prowadzenie swojej sprawy.

Naszemu Zespołowi udało się  wynegocjować z Gminą i jej Ubezpieczycielem zamiast przyznanych początkowo 4.000 zł kwotę 25.000 zł na rzecz Darii.

6)

180.000 PLN i wysoka renta dla potrąconego przez ciężarówkę rowerzysty

Historia: Tomasz L. był młodym piłkarzem znanego krakowskiego klubu sportowego. Miał szansę przejść na wiosnę do wyższej ligi. Niestety jego marzenia o zawodowym graniu w piłkę nożną nigdy się już nie spełnią. Pewnego dnia bowiem jak wracał po treningu do domu na rowerze został potrącony przez kierowcę ciężarówki, który w niedozwolonym miejscu chciał wyprzedzać. Skończyło się to połamaniem obu nóg Tomasza i bardzo długą rekonwalescencją.

Ubezpieczyciel sprawcy wypadku zaproponował Tomaszowi jedynie kwotę 40 000 zł tytułem zadośćuczynienia. Tomasz L. zwrócił się do nas o pomoc. Nasi specjaliści wystąpili w imieniu Tomasza do sądu z powództwem o odszkodowanie oraz o rentę na rzecz Tomasza. Dzięki naszej pomocy zasądzono na rzecz Tomasza jednorazową kwotę ponad 180.000 zł oraz 9.000 zł tytułem miesięcznej renty.

7)

320.000 PLN zamiast 60.000 PLN dla pasażera który ucierpiał w wypadku samochodowym

Historia: Kierująca pojazdem marki Volkswagen New Beetle 23 – letnia Monika L. wracając zimowym wieczorem z imprezy od znajomych, jadąc z dozwoloną prędkością, wpadła w poślizg na drodze. W wyniku zderzenia z barierką jej samochód uległ całkowitej kasacji, zaś sama poszkodowana doznała licznych złamań i zranień. Gmina do której obowiązków należało utrzymanie drogi zaproponowała Monice L. kwotę 60.000 zł tytułem odszkodowania. Monika L. zwróciła się do nas po poradę prawną.

Nasi prawnicy po przeanalizowaniu dokumentacji szkodowej, stwierdzili, iż Gmina nie dopełniła swoich obowiązków posypania drogi solą, co było głównym powodem wypadku. W imieniu poszkodowanej nasi fachowcy wnieśli powództwo do sądu o zapłatę odszkodowania. Dzięki naszej pomocy Monice L. przyznano odszkodowanie w kwocie 320.000 zł zamiast początkowych 60.000 zł.

8)

Ponad 250.000 PLN zamiast 15.000 PLN dla siedemnastoletniego Tomka – pasażera i jednocześnie syna sprawcy

Historia: Kierujący pojazdem marki Skoda Octavia Kamil W. wyprzedzając wbrew zakazowi na podwójnej ciągłej, uciekając przed jadącym z naprzeciwka pojazdem, gwałtowanie skręcił w lewo uciekając przed kolizją. W wyniku uderzenia w drzewo znajdujące się na poboczu, będący pasażerem Kamila W. jego syna Tomek, doznał licznych i poważnych obrażeń ciała. Lekarze zdiagnozowali u niego złamanie kilku kręgów kręgosłupa,  połamane dwa żebra, stłuczenie płuca oraz ostrą niewydolność oddechową. Na skutek wypadku Tomasz doznał paraliżu dolnych kończyn.  Towarzystwo Ubezpieczeniowe, w którym ubezpieczony był sprawca wypadku zaproponowało Tomaszowi kwotę 15.000 zł tytułem odszkodowania.

W wyniku działań naszych wykwalifikowanych prawników, który reprezentowali pokrzywdzonego Ubezpieczyciel przyznał na rzecz Tomasz łączną kwotę 250 000 zł.

9)

130 000 PLN  ZAMIAST ODMOWY WYPŁATY ODSZKODOWANIA przez ubezpieczyciela

Historia: W sierpniu 2012 r. małżeństwo spod Krakowa zakupiło zmywarkę znanej marki. W dniu 16 sierpnia załadowali zmywarkę brudnymi naczyniami i po jej włączeniu wyszli na spacer. Po powrocie okazało się, iż cała kuchnia oraz cześć przylegającej do niej jadalni są zalane wodą. Zniszczeniu uległ bardzo drogi mahoniowy parkiet. Towarzystwo Ubezpieczeniowe do którego małżeństwo wystąpiło z roszczeniem odmówiło wypłaty odszkodowania. Sprawa została przekazana do Kancelarii Prawnej Lexa.

Po zbadaniu materiału dowodowego oraz przesłuchaniu świadków i biegłych Sąd nakazał Ubezpieczycielowi wypłatę 130 tys. zł dla małżonków tytułem odszkodowania.

10)

prawnicy Lexy zwiększyli odszkodowanie do 700.000 PLN

Historia: spowodowanym przez innego kierowcę. Była to dla rodziny niepowetowana strata. Ubezpieczyciel sprawcy, w wyniku działań innej kancelarii odszkodowawczej zaproponował Pani Annie i jej rodzinie kwotę zaledwie 10.000 zł zadośćuczynienia za śmierć ojca i dziadka. Kwota ta była oczywiście rażąco niska, ale Ubezpieczyciel niezmiennie stał na swoim stanowisku licząc na uległość rodziny Pani Anny oraz brak fachowej pomocy.

Ojciec Pani Anny D. oraz ukochany dziadek jej dzieci zginął w wypadku samochodowym Gdy sprawą zajęła się nasza Kancelaria, bardzo szybko po przedstawieniu solidnych argumentów prawnych oraz dotyczących stanu faktycznego uzyskała dla klientki i jej rodziny kwotę 700.000 zł bez bolesnego dla nich postępowania sądowego.

11)

prawnicy Lexy zwiększyli odszkodowanie o ponad 200.000 PLN

Historia: W maju 2014 roku do Kancelarii Prawnej Lexa trafiła Pani Barbara C., która kilka miesięcy wcześniej uległa poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu z winy innego kierowcy. Korzystała z pomocy innej kancelarii odszkodowawczej której udało się uzyskać dla niej zadośćuczynienie w wysokości 50.000 zł. Znajoma namówiła ją jednak do zmiany kancelarii gdyż kwota ta nie była satysfakcjonująca biorą pod uwagę doznane przez nią obrażenia oraz rozmiar doznanych krzywd.

Nasi fachowcy przedstawiając mocne argumenty Ubezpieczycielowi wynegocjowali w postępowaniu przesądowym dla Poszkodowanej kwotę 250.000 zł a więc o 200.000 zł wyższą niż pierwotna. Zbędne stało się nawet kłopotliwe dla klientki postępowanie przed sądem.

ODSZKODOWANIA ZA SIECI PRZESYŁOWE

13)

180.000 PLN za sieć trakcyjną na działce pod Krakowem

Historia: Na działce Państwa Katarzyny i Michała B. pod Krakowem, w wyniku rozbudowy miasta o powstający nieopodal Biznes Park, została usytuowana bez ich zgody sieć trakcyjna. Działka stała się zupełnie bezużyteczna dla wszelkich inwestycji budowlanych, a Państwo B. zamierzali wcześniej wybudować na niej dom.
Przedsiębiorstwo kolejowe, jako silny profesjonalny podmiot nie było chętne do ugodowego załatwienia sprawy licząc na to, że Państwo B. i tak zrezygnują ze swoich roszczeń. Konieczne stało się postępowanie przed sądem, w którym to Państwo B. reprezentowani byli przez naszych prawników.

Dzięki działaniu naszych specjalistów udało się dla Państwa B. uzyskać odszkodowanie za zmniejszenie wartości ich działki w kwocie 180.000 zł, a kwota ta pozwoliła im na zakup innej atrakcyjnej działki budowlanej.

14)

120.000 PLN za sieci ciepłowniczą i wodną na nieruchomości w Łodzi

Historia: Działka wydawała się piękna i ciekawa inwestycyjne. Szybko okazało się, iż bez jego zgody w końcu lat 90-tych przedsiębiorstwo posadowiło pod gruntem zarówno sieć ciepłowniczą jak i wodną czyniąc działkę zupełnie niemożliwą do zabudowy. Pani Karolina szukała rozwiązania problemu kłopotliwego spadku. Pomogli jej nasi specjaliści.

Pani Karolina D. odziedziczyła po ojcu, z którym nie miała kontaktu niewielką działkę w Łodzi. Zespół fachowców zbadał dokumenty i przedstawił klientce możliwe rozwiązania. W wyniku postępowania sądowego Kancelaria Prawna Lexa uzyskała dla niej odszkodowanie w wysokości 120.000 zł rekompensujące posadowienie instalacji.

15)

25.000 PLN służebności przesyłu rocznie, wyrokiem Sądu

Historia: Na części działki Państwa Anny i Jerzego D. pod Krakowem przedsiębiorstwo przesyłowe umiejscowiło instalację energetyczną wraz z słupami wysokiego napięcia.
Część nieruchomości w obrębie słupów oraz pod liniami wysokiego napięcia stało się wyłączone z zabudowy. Państwo D. zwrócili się do nas o pomoc w sprawie uzyskania rekompensaty finansowej za tę niedogodność. Stan prawny instalacji nie był uregulowany, a przedsiębiorstwo nie widziało możliwości ugodowego załatwienia sprawy licząc na to, że nasi klienci zrezygnują ze swoich roszczeń i nie będą spierać się z dużym podmiotem. Przedsiębiorstwo dążyło do ustanowienia nieodpłatnej służebności na swoją rzecz.

W postępowaniu sądowym gdzie Państwa D. reprezentowali nasi prawnicy ustalono służebność przesyłu na rzecz przedsiębiorstwa energetycznego ustalając za nią wynagrodzenie dla Państwa D. w wysokości 25.000 zł rocznie.

RESTRUKTURYZACJA, OPTYMALIZACJA PODATKOWA I ZUS W POLSCE

OCHRONA MAJĄTKU RUCHOMEGO I NIRUCHOMEGO Z ODDŁUŻENIEM FIRMY

16)

2,6 mln PLN – taka jest wartość majątku ruchomego i nieruchomego Spółki, którą uchroniliśmy skutecznie przed egzekucją komorniczo-skarbową, a prezesa i wiceprezesa – przed osobistą odpowiedzialnością za powstałe zobowiązania…

Historia: P.H.-U. sp. z o.o. w Ś. prowadziła działalność w zakresie branży spożywczej od 2003 r.  Z powodu kryzysu na rynku spożywczym oraz nietrafionym inwestycjom popadła w kłopoty finansowe. Przeciwko P.H.-U. sp. z o.o. w Ś. wszczęte zostały postępowania sądowe o zapłatę oraz postępowania podatkowe zmierzające do przeniesienia odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe na członków zarządu tej Spółki. Specjaliści Kancelarii Lexa podjęli działania w zakresie przekształcenia struktury właścicielskiej tej Spółki oraz reorganizacji jej bytu prawnego w taki sposób, że majątek ruchomy i nieruchomości będące jej własnością pozostały poza zasięgiem egzekucji zaś same czynności naprawcze nie doprowadziły do uszczuplenia majątku P.H.-U. sp. z o.o. w Ś. lecz oparte zostały na zasadzie surogacji.

W ten sposób nie doszło do uszczuplenia majątku tej Spółki a skutek w postaci ochrony majątku Spółki i członków zarządu od odpowiedzialnością subsydiarną za zobowiązania podmiotu którym zarządzali został osiągnięty. Koszty podjętych działań restrukturyzacyjnych stanowiły jedynie ułamek miesięcznego dochodu Spółki.

17)

40.000 PLN miesięcznie oszczędności w Spółce katowickiej po optymalizacji podatkowej i ZUS +  uporządkowana sprawa sukcesji

Historia: Małżeństwo Stanisława i Heleny Z. prowadziło działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedziba w K. Stanisław i Helena małżonkowie Z. zatrudniali w swej spółce 8 pracowników jak również sami byli zatrudnieni przez spółkę. Prowadzona przez nich działalność przynosiła im zyski, które małżonkowie Stanisława i Helena małżonkowie Z. wypłacali sobie w formie dywidendy. Wraz z małżonkami Z. w spółce pracował jeden z ich 4 synów Grzegorz. Pozostali synowie wyjechali do Anglii. Specjaliści Kancelarii Lexa dokonali przekształcenia podmiotowego w ramach prowadzonej spółki z ograniczona odpowiedzialnością w wyniku którego małżonkowie Z. oszczędzają miesięcznie 12.000 zł. W wyniku działań Lexy zmniejszono również obciążenia ZUS-owskie o 3.000 zł miesięcznie. Ponadto Lexa uregulowała również kwestię dziedziczenia majątku w ramach spółki w taki sposób by po śmierci któregokolwiek z małżonków spółkę odziedziczył wyłącznie pracujący w niej syn Grzegorz przy równoczesnym zabezpieczeniu pozostałych dzieci.

W ten sposób spółka należąca do małżonków Z. po ich śmierci była nadal sterowalna i nie podlegała konfliktom pomiędzy spadkobiercami, które mogłyby doprowadzić do jej paraliżu i w konsekwencji upadku.

18)

230.000 PLN rocznej oszczędności w Firmie produkcji spożywczej po wdrożeniu planu restrukturyzacji i optymalizacji podatkowo – ZUS-owskiej oraz skorzystaniu z Programu Lojalnościowo-Oszczędnościowego LEXAplus

Historia: W przedsiębiorstwie prowadzonym w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w W. prowadzona była sprzedaż mrożonek. Działalność gospodarcza była opłacalna i rodziła zysk. Obciążenia ZUS-owskie generowały jednak w spółce comiesięczne koszty na poziomie 35.000 zł co prowadziło do konieczności posiłkowania się przez spółkę kredytem obrotowym generującym dodatkowe koszty w wysokości 3.000 zł miesięcznie. Spółka ponosiła również wysokie koszty obsługi mediów (prąd i ogrzewanie gazowe). Specjaliści Lexy doprowadzili do znaczącego obniżenia wydatków na media dzięki przyjęciu przez spółkę Programu Lojalnosciow-Oszczędnościowego oraz przeprowadzili optymalizację podatkową w spółce.

W wyniku optymalizacji podatkowej spółka oszczędza około 4.000 zł miesięcznie zaś dzięki przeprowadzonej redukcji obciążeń składkami ZUS, spółka zyskuje 12.000 zł. Dodatkowo spółka mogła zrezygnować z posługiwania się kredytem obrotowym bowiem dzięki radom Lexy lepiej rozkłada i obniża obciążenia podatkowe.

19)

1,5 mln PLN – taka jest wartość majątku nieruchomego i ruchomego p. Jana (właściciela prywatnej firmy z dużym kredytem), który został ochroniony przed już prowadzoną egzekucją komorniczą i bankową

Historia: Pan Jan H. prowadził jednoosobową działalność gospodarczą wpisaną co CEDIG pod nazwą P. H-U-P. „F.” w miejscowości M. w zakresie przewozu samochodami ciężarowymi. W skład jego majątku wchodziła baza samochodowa wraz z garażami i warsztatem oraz sześć ciężarówek. Jan H. wspomagał prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą kredytem inwestycyjnym oraz kredytem obrotowym. Oba kredyty zabezpieczone były hipotekami obciążającymi nieruchomość stanowiącą własność Jana H. Również samochody ciężarowe obciążone były umową przewłaszczenia na zabezpieczenie oraz zastawem na rzecz Banku. Przeciwko Janowi H. została wszczęta egzekucja komornicza a do księgi wieczystej jego nieruchomości komornik wpisał ostrzeżenie o wszczęciu egzekucji. Sprawa Jana H. została odrzucona jako beznadziejna przez dwie kancelarie prawnicze w miejscowości M. Specjaliści Lexa znaleźli jednak rozwiązanie z pozornie przegranej sytuacji Jana H. W ciągu dwóch tygodni udało im się dokonać dywersyfikacji poszczególnych składników majątku J. H. oraz doprowadzić do zawieszenia postępowania egzekucyjnego prowadzonego z jego nieruchomości.

W wyniku podjętych działań Banki które prowadziły egzekucje zmuszone zostały do podjęcia negocjacji z Janem H. i zawarcia dogodnego dla niego porozumienia obejmującego umorzenie odsetek i rozłożenie na raty długu głównego na okres 25 lat. Jan H. odzyskał  w ten sposób płynność finansową oraz zdolność do generowania zysku z prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa.

20)

700.000 PLN– tyle dochodzili w postępowaniu egzekucyjnym skierowanym do nieruchomości i ruchomości komornicy i bank od naszej Klientki; postępowanie zostało legalnie zatrzymane, majątek nieruchomy i ruchomy jest w posiadaniu i dyspozycji Klientki; ochroniliśmy także jej wysokie wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę w koncernie.

Historia: Pani Katarzyna poręczyła za kredyt swojej koleżanki do wysokości 700.000 zł. Szybko okazało się, że koleżanka stała się niewypłacalna, wobec czego Bank wszczął egzekucję także przeciwko Pani Katarzynie. Po wnikliwej analizie sprawy na jaw wyszło wiele nieprawidłowości których dopuścił się Bank udzielający kredytu. Okazało się także, iż sama zdolność kredytowa przyjaciółki na czas podpisania umowy kredytowej była wysoce wątpliwa, a Pani Katarzyna nie została poinformowana, iż celem udzielonego kredytu jest umożliwienie jej przyjaciółce spłaty uprzednio zaciągniętych licznych zobowiązań finansowych.

Nasz zespół doprowadził do unieważnienia udzielonego przez Panią Katarzynę poręczenia, co w ostateczności uchroniło ją przed egzekucją, która została przeciwko niej wszczęta i skierowana do całego majątku. Postępowanie egzekucyjne zostało umorzone, a Pani Katarzyna ochroniła swój majątek w postaci ruchomości, nieruchomości i wysokiego wynagrodzenia uzyskiwanego w pracy w międzynarodowym koncernie samochodowym.

OCHRONA MAJĄTKU KREDYTOBIORCÓW (CHF, PLN) ORAZ FIRM, Z ODDŁUŻENIEM

21)

170.000 CHFtyle dochodził od naszego Klienta duży bank z tytułu kredytu CHF, zabezpieczonego hipoteka na jego nieruchomościach. Zatrzymaliśmy natychmiast postępowanie egzekucyjne prowadzone przez komornika na podstawie sądowego nakazu zapłaty. Teraz bank musi się liczyć ze znaczną redukcją możliwej do odzyskania kwoty kredytu i czasem (kilka lat, lub w ogóle).

Historia: Historia Pana Marcina z Warszawy pokazuje, iż nawet w batalii sądowej z Bankiem można wyjść z obronną ręką. Pan Marcin w 2005 r. zawarł z czołowym Bankiem w Polsce umowę kredytu we frankach szwajcarskich na kwotę 170.000 CHF, zabezpieczoną hipoteką na nieruchomości. Wobec zmiany kursu waluty, Pan Marcin utracił płynność finansową, a Bank uzyskał nakaz zapłaty. Pan Marcin w procesie sądowym za pomocą naszych fachowców podnosił, iż Bank zastosował niedozwoloną klauzulę dotyczącą przewalutowania kredytu, stosowaną w powszechnej praktyce Banku.  Do wyliczenia wielkości raty używano kursu sprzedaży franka z tabeli kursowej Banku, z dnia spłaty raty, z konkretnie ustalonej godziny. Sąd stwierdził, że taki mechanizm dawał Bankowi możliwość uzyskania korzyści finansowych stanowiących dla kredytobiorcy dodatkowe koszty kredytu, których oszacowanie nie było możliwe. Zdaniem sądu kurs rynkowy franka tylko częściowo wpływał na ostateczny koszt kredytu, bo kurs z tabeli bankowej zawierał jeszcze marże arbitralnie ustalane przez bank.

Sąd, podzielając twierdzenia naszych specjalistów uznał zapisy umowy o sposobie przewalutowania za niewiążące klienta, a w konsekwencji przyjął, iż roszczenie w takiej wysokości nie istnieje.  Pan Marcin może liczyć teraz na znaczną redukcję swojego zobowiązania. W trakcie zaś procesu prawnicy LEXy trwale zablokowali egzekucję prowadzoną przez bank, uniemożliwiając bankowi skuteczną windykację należności i sprzedaż nieruchomości, mimo istniejącego zabezpieczenia hipotecznego.

22)

1,7 mln PLN – takiej kwoty, zabezpieczonej hipoteką na nieruchomości naszego Klienta  dochodzili  jednocześnie komornicy i urząd skarbowy. Postępowanie jest legalnie, skutecznie zatrzymane, bez widoków na szanse skutecznej egzekucji. Wartość oszczędności w Spółce obecnie wynosi ponad 200.000 zł rocznie

Historia: Spółka prawa budowlanego należąca do Pana Krzysztofa popadła w zaległości podatkowe w łącznej wysokości 1,7 mln złotych zabezpieczonych hipoteką na nieruchomości. Przez wiele lat Urząd Skarbowy nie dopominał się jednak o powyższe należności.
Postępowanie jest trwale zatrzymane, bez widoków na szanse skutecznej egzekucji.. Pomogliśmy jednocześnie uchronić wynagrodzenia Klienta i przeprowadziliśmy optymalizację podatkową i ZUS w jego Spółce, z uregulowaniem sukcesji włącznie. Wartość oszczędności na mediach i ubezpieczeniach oraz kredytach w Spółce – to ponad 200.000 PLN rocznie.

Nasi eksperci w pierwszej kolejności doprowadzili do usunięcia wpisu o hipotece na nieruchomości, co otworzyło Panu Krzysztofowi w dalszej kolejności drogę do podniesienia skutecznego zarzutu przedawnienia  zaległości podatkowych. Egzekucja została umorzona. Pomogliśmy także Panu Krzysztofowi w przeprowadzeniu optymalizacji podatkowej w jego spółce oraz w uregulowaniu spraw spadkowych.
Wartość oszczędności w Spółce obecnie wynosi ponad 200.000 zł rocznie.

23)

ponad 1 mln PLN wynosiła wartość zobowiązań wobec banków naszego Klienta Tomasza w skutecznie zakończonym podstępowaniu  o upadłość konsumencką; równocześnie zabezpieczyliśmy („ochroniliśmy”) przed egzekucją komornicza i bankową majątek jego rodziny

Historia: Pan Tomasz w czasach świetności prowadził dobrze prosperującą restaurację. Po wypadku jakiego doznał na motocyklu jego życie zmieniło się o 180 stopni. Zmuszony został zamknąć biznes. Przez pierwszych kilka lat żył z oszczędności, które systematycznie topniały. Kiedy wreszcie udało mu się wyjść na prostą odezwali się „starzy” wierzyciele. Długi Pana Tomasza wobec niespłaconych kredytów, postawione w stan natychmiastowej wymagalności wynosiły ponad 1 mln zł. Pan Tomasz wiedział, że nie jest w stanie zaspokoić swoich Wierzycieli, bał się jednak by Ci nie nękali jego rodziny dochodząc od nich zwrotu jego długów. Pan Tomasz zwrócił się o pomoc do specjalistów Kancelarii Prawnej Lexa.

Dzięki sprytowi i umiejętnością naszych specjalistów, Pan Tomasz po ogłoszeniu jego upadłości przez Sąd śpi dziś spokojnie, zaczął życie na nowo, a majątek jego najbliższych został nietknięty.

24)

550.000 PLN niespłaconych kredytów i drugie tyle zobowiązań skarbowych z odsetkami naszego Klienta. Dziś, po zakończeniu sprawy o jego upadłość konsumencką – ma „czystą kartę” i „czysty” BIK.

Historia: Problemy Pana Zdzisława zaczęły się w maju 2008 roku kiedy odeszła od niego żona, zabierając dwójkę małoletnich dzieci. Żona Pana Zdzisława w Sądzie nie tylko pozbawiła go praw rodzicielskich ale zabrała cały majątek, na które pracował pół życia. To nie był koniec problemów Pana Zdzisława. Na kilka dni przed wyprowadzką do nowego mieszkania, na które zaciągnął kredyt w wysokości 550. 000 zł, do drzwi wynajmowanej przez niego kawalerki zapukał poborca skarbowy. Okazało się, że Pan Zdzisław winien jest urzędowi skarbowemu drugie tyle ile wynosi jego kredyt w banku. Pan Zdzisław nie poddał się.

Przyszedł po pomoc do Kancelarii Prawnej LEXA. Dziś po tym jak Sąd ogłosił jego upadłość ma czystą kartę. Został wykreślony z BIK-u i stanął na nogi.

25)

600.000 PLN – mimo takich zobowiązań bankowych i skarbowych naszego Klienta aplikującego o upadłość konsumencką, zaproponowaliśmy mu – po analizie przypadku – inne rozwiązania związane z ochroną skuteczna jego majątku i jego rodziny, albowiem w wyniku postępowania o upadłość konsumencką straciłby cenną nieruchomość z obciążoną hipoteką… Uchronił majątek niewielkim kosztem, ku zaskoczeniu jego i jego rodziny, będącej w dramatycznej sytuacji realizowanych postępowań komorniczych.
Pragniesz dowiedzieć się więcej – skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Historia: Pan Mirosław przyszedł do Kancelarii Prawnej Lexa mając nad sobą kilka egzekucji, z tytułu niespłaconego kredytu oraz zaległości skarbowych łącznie na kwotę 600. 000 zł. Pan Mirosław nie widział dla siebie żadnego rozwiązania i wtedy jego rodzina skontaktowała się ze specjalistami Kancelarii Prawnej Lexa. Rodzina Pana Mirosława dowiedziała się z Internetu, że w sytuacji jakiej się znalazła Pan Mirosław jedynym możliwym sposobem na rozwiązanie jego problemów, a tym samym jego rodziny będzie ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Specjaliści Lexa po przeanalizowaniu przypadku Pana Mirosława wymyślili inny sposób na ochronę Pana Mirosław i jego rodziny przed Wierzycielami.

Niestandardowy i nieschematyczny sposób myślenia naszych specjalistów pozwolił ocalić obciążoną hipoteką nieruchomość Pana Mirosława, która w sytuacji ogłoszenia jego upadłości poszłaby pod młotek i została zlicytowana.

UPADLOŚĆ KONSUMENCKA

26)

450.000 PLN wynosiła wartość zobowiązań naszej Klientki w trudnym  postępowaniu o upadłość konsumencką, w tym zobowiązania do US i ZUS.

Historia: Pani Katarzyna samotna matka dwójki chłopców wpadła w spiralę długów. Po tym jak straciła pracę i dowiedziała się o chorobie starszego syna zaczęły się jej kłopoty. Zwiedziona reklamami szybkich i łatwych pożyczek bez oprocentowania zadłużała się na co raz to wyższe kwoty. Jednocześnie Pani Katarzyna przestała regulować zobowiązania publicznoprawne. Wszystkie pieniądze szły na utrzymanie domu i opiekę nad ciężko chorym synem. Gdy dług Pani Katarzyny sięgnął blisko 450. 000 zł Pani Katarzyna dowiedziała się od znajomych o Kancelarii Prawnej Lexa.

Nasi fachowcy po zapoznaniu się z historią Pani Katarzyny znaleźli dla niej rozwiązanie i przeprowadzili przez postępowanie przed Sądem o ogłoszenie upadłości. Dziś Pani Katarzyna nie martwi się już nachodzącymi ją Wierzycielami, za to ze zdwojoną mocą może skupić się na walce o życie swojego syna.

Przetłumacz stronę