Zatrudnianie cudzoziemców
LEGALIZACJA ZATRUDNIENIA I POBYTU DLA CUDZOZIEMCÓW, ZAKŁADANIE FIRM DLA CUDZOZIEMCÓW (PL I EU) I OPTYMALIZACJE PODATKOWE, modele bez ZUS i in.
- legalizacja pobytu i pracy w Polsce – zezwolenia, dokumenty, prowadzenie spraw w urzędach
- zezwolenia na pracę i pobyt – zmiany
- uzyskanie pobytu rezydenta długoterminowego UE w Polsce
- zezwolenia na pobyt stały w Polsce
- rejestracja spółek i działalności gospodarczych
- uzyskanie numerów pesel, NIP, Regon
- uzyskanie zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i ZUS, zaświadczenia o niekaralności
- łączenie rodzin pracowników
- KOMPLEKSOWE DORADZTWO I OBSŁUGA FIRM I PRZEDSIĘBIORCÓW.
Twoja sprawa jest dla nas ważna
Napisz do nas
Profesjonalne usługi doświadczonych prawników; prosta komunikacja, skuteczność.
Zapraszamy do współpracy Przedsiębiorców – Pracodawców.
Pozwolenie na pracę
Przedsiębiorco – Pracodawco, jeśli chcesz zatrudniać legalnie cudzoziemców, muszą oni mieć zezwolenie na pracę. Wnioskodawcą w sprawach o wydanie zezwolenia na pracę jest bezpośrednio pracodawca, którego możemy reprezentować przed Urzędem ds. Cudzoziemców.
Na zezwoleniu o pracę określa się następujące dane:
- dane Pracodawcy
- dane cudzoziemca
- miejsce wykonywania pracy
- stanowisko pracy
- wynagrodzenie
- rodzaj zawieranej umowy
W przypadku zmiany pracodawcy lub zmiany warunków pracy cudzoziemiec jest zobowiązany uzyskać nowe zezwolenie na pracę.
UWAGA! Następują zmiany przepisów o zatrudnieniu od 1 stycznia 2018 roku. Do tej pory na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi obywatele Białorusi, Gruzji, Republiki Mołdowy, Federacji Rosyjskiej, Republiki Armenii i Ukrainy mogli podejmować krótkoterminową pracę w Polsce w okresie do sześciu miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy bez obowiązku uzyskiwania zezwolenia na pracę. Od 1 stycznia 2018 zezwolenie na pracę również będzie wymagane przy pracach krótkoterminowych.
Zezwolenie na pobyt czasowy
Zezwolenie na pobyt czasowy na terytorium RP jest wydawane jest od roku do 3 lat. Wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy składa się osobiście, nie później niż w ostatnim dniu Twojego legalnego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
UWAGA: Nie ma możliwości przywrócenia terminu na złożenie wniosku, jeśli nie został on złożony w terminie.
Dokumenty należy złożyć w języku polskim w oryginałach lub w kserokopii wraz z oryginałami do wglądu, natomiast dokumenty w języku obcym powinny być przetłumaczone na język polski przez polskiego tłumacza przysięgłego. Cudzoziemiec ponadto musi spełnić szereg innych wymogów wymienionych w ustawie o cudzoziemcach – w zależności od okoliczności, na które powołuje się składając wniosek o zezwolenie na pobyt czasowy (np. studia, praca, połączenie z rodziną).
Zezwolenia na Pobyt Stały
Decyzja w sprawie wydania zezwolenia na pobyt stały jest wydawana na czas nieoznaczony. Karta pobytu jest ważna przez 10 lat. W praktyce musisz, co 10 lat złożyć wniosek o wymianę na nową kartę pobytu, a nie nowy wniosek o zezwolenie na pobyt stały.
Wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy składa się osobiście, nie później niż w ostatnim dniu Twojego legalnego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Mając pobyt stały możesz m.in. pracować na terenie RP bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę. Nie możesz pracować jednak w innym kraju strefy Schengen. Zezwolenie na pobyt stały uprawnia do podróżowania do innych krajów strefy Schengen do 90 dni miesięcy w okresie 180 dni wyłącznie w celu turystycznym.